Hizmetlerimiz

image description

Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en etkili yolu epilasyon veya iğneli epilasyondur. Farklı cilt tipleri ve tüylerin lokasyonuna göre uygun cihaz ve tekniğin kullanılması ile birkaç seans sonra tüyler ile sonsuza dek vedalaşmak mümkündür. Elze Güzellik yılların tecrübesi ve uzmanlığı ile epilasyon hizmet vermektedir.

İğneli epilasyon, kıl köklerinin çok zayıf bir elektrik akımı ile yok edilmesi işlemine dayanan ve uzun yıllardan beri kullanılmakta olan bir epilasyon yöntemidir. Bu uygulama kıl köklerinin yapısı ve bu yapıya uygun olan kalınlıktaki yumuşak iğneler aracılığı ile yapılmaktadır.

Sonuç alınamayan lazer epilasyon uygulamalarında, tüy rengi ayırt edilmeksizin iğneli epilasyon ile başarı sağlanabilmektedir. Seans sayısı kişinin kıl yapısı ve yoğunluğuna göre farklılık göstermektedir.

İğneli epilasyonda kullanılan iğneler kişiye özel ve steril olmalıdır. Aynı zamanda iğneli epilasyon uygulaması, tüm sağlık koşullarını sağlayan bir merkezde ve uzman kişilerce yapılmalıdır.

image description

Zayıflama

LPG, lPG ile zayıflama, LPG ile nasıl zayıflanır?

Her birey birbirinden farklı vücut yapısına sahiptir. Hem genetik hem de dışsal sebepler ile yıllar içinde çoğumuzda yağlanma başlar. Bu yağlanma da vücutta homojen dağılmaz ve belirli bölgelerde daha çok depolanır.

Gelişen teknoloji ve devrimsel nitelikli uygulamalar ile vücutta oluşan bu lokal yağlanmalar etkin şekilde giderilebilmektedir. Gerek diyet uygulamalarını destekleyici gerek ise sadece bölgesel incelme sağlamak üzere merkezimizde sağlanan pek çok teknikten faydalanabilir; istediğiniz görüntüye kolayca ulaşabilirsiniz.

Kişi ideal kilosunda olsa bile bölgesel incelme, bölgesel zayıflama ve sıkılaşma tedavileri ile ilgili destek ihtiyacı olabilir. Kadınlarda özellikle bel ve basen çevresinde görülen bölgesel kiloların doğru planlanmış tedavilerle giderilmesi vücudun toparlanıp, sıkılaştırılması mümkündür.

Zayıflamak, zayıflama kararını alan herkesin başarabileceği bir şeydir. Ancak doğru zayıflama yöntemini bulmak, gerekirse bölgesel zayıflama yapılacak alanların ve yöntemlerin tespitini yapmak ve sağlıklı bir şekilde kilolardan kurtulmak için uzman desteği almak şarttır.

image description

Cilt Bakımı

Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20'li yaşlardan itibaren her kadının temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır.

Sağlıklı bir cilt bakımı yaklaşık iki saat sürer ve bu süre içinde sıra ile süt ve tonik ile temizleme, peeling, ozon artı buhar, serum ve ampul emilimi yüz masajı, maske, yüksek frekans ve kremleme işlemi uygulanır. Bu uygulamalar ile cilt temizlenir, tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır, cilt ölü hücre ve siyah noktalardan arındırılır. Nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar.

Cildimiz 28-30 günde bir kendini yeniler. Ölü hücreler cilt yüzeyine itilerek ciltte kalın, mat bir tabaka oluşturduğu gibi siyah nokta sivilce ve akne oluşumuna da neden olur. Bunun dışında gerek kir, toz ve sigara gibi çevresel toksinler sebebiyle gerekse zamanın etkisi ile cildimiz desteğe ihtiyaç duyar. Donuklaşan ve siyah noktalar oluşan, nemini kaybeden ciltte gözeneklerin açılarak kan dolaşımının hızlanması gereklidir. Medicaderma’nın sunduğu cilt tipinize özel profesyonel bakımlar cildin eski sağlıklı haline kavuşmasını sağlar.

Size en uygun olan bakıma cilt tipinize ve kişisel ihtiyaçlarınıza göre deneyimli uzmanlar karar verir.Düzenli aralıklarla yaptıracağınız cilt bakımı ile ileride yaşanabilecek leke, kırışıklık, sarkma gibi sorunların gecikmesini sağlayabilir ya da cilt problemlerinin oluşmasını önleyebilirsiniz.

image description

Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj mikro pigment genel uygulamasıdır ve kişiye özel tek kullanımlık steril iğneler kullanıldığı için son derece güvenlidir.Kalıcı Makyajda kullanılan ürün bitki özlü olup alerjik reaksiyon yaratmaz. Bu ürünler yüz bölgesi kalıcı makyaj için özel tasarlanmıştır. Kalıcı makyaj ürünleri katkı ve koku maddeleri içermez. Kalıcı Makyaj işlemini dövme ile karıştırmamak gerekir. Kalıcı Makyajile dövmenin en büyük farkı ciltteki kalıcılık süresidir.

Kalıcı makyajda Kullandığımız tüm ürünler bitkisel olduğu için zaman içerisinde yavaş yavaş ciltten silinerek kaybolur.Kalıcı makyajın ömrü genel olarak 2-5 yıl arasındadır. Ancak bu süre kişinin cilt yapısına, yaşına ve yaşadığı çevresel faktörlere göre değişir. Deri altındaki renkli pigmentler cilt yenilendikçe azalır, solar ve sonunda tükenir. Bu nedenle belli aralıklarla Kalıcı makyaja rötuş yapılması gerekir.

image description

İpek Kirpik

İpek kirpik uygulaması güzelliği tamamlayıcı bir unsur olan kirpiklerin daha uzun ve dolgun gözükmesi için başvurulan kirpik uzatma şekillerinden birisidir.

Naturel bir görünüm kazandırmak için ipekten hazırlanan tüyler, üst göz kapağındaki gerçek kirpiklere tek tek özel yapıştırıcı ile yapıştırılır. Ortalama 8-15 milimetre uzunluğundaki sentetik kirpikler çeşitli kalınlık ve şekildedir. Kirpiğin kalınlığı ve uzunluğu kişinin göz yapısına göre belirlenmektedir.

Uygulama kirpiğin ucuna eklendiğinden kirpik dipleri hava alır. Kirpikler son derece yumuşak ve hafiftir. Uygulama sonrası hiçbir fazlalık ve rahatsızlık hissi olmaz. Ek olarak özel medikal yapıştırıcı kullanıldığından alerjik değildir. Göze hiçbir yan tesiri bulunmamakta ve duyarlı göz çevresine bile güvenle uygulanmaktadır.

image description

Manikür & Pedikür

Kolay gibi görünse de yanlış yapılabilecek uygulamalar el bakımı ve sağlığı açısından istenmeyen sonuçlar doğurabilir, uzman kişiler tarafınca yapılmalıdır. Genel olarak manikür uygulamasında, tırnağınızda var ise eski ojeniz çıkartılır, ılık ve strelize edilmiş suda bir süre bekletilir. Arkasından tırnak etleriniz temizlenir, tırnaklarınıza biçim verilir.

Pedikür ayak sağlığı ve ayak rahatlığı açısından herkesin uygulama yaptırması ihtiyaç duyulan bir bakımdır. Ayaklar önce ılık ve sterilize edilmiş suda bekletilir, peşinden tırnaklara biçim verilir ve etler temizlenir. Var ise nasırlar yumuşatılır ve temizlenir. Özellikle tırnak batmalarının oluşmasını engellemek için pedikür yaptırılmalıdır.

image description

Kalıcı Oje

El tırnaklarında yaklaşık iki hafta, ayak tırnaklarında ise yaklaşık olarak üç hafta boyunca kalıcılığını koruyan kalıcı ojeler sararma yapmayacağı gibi, tırnaklarınıza her hangi bir zararı olmayacaktır.

Kalıcı oje uygulaması bir takım işlemlerden geçmektedir. Bu nedenle kesinlikle evde uygulanması önerilmemektedir. Mutlaka bir profesyonelin yardımı aracılığı ile uygulanmalıdır. Kalıcı oje işlemi için öncelikle tırnaklara manikür ve pedikür uygulanmalı ve tırnak yüzeyinin arındırılması sağlanmalıdır.

image description

Jel Tırnak

Tırnağın uç kısmına takılan protezin arkasında kalan boşluk üzerine sürülen jel yapıda sıvı bir karışımın, ultraviyole kurutucu cihazlar marifetiyle ışık altında sertleştirilmesi sonucu elde edilen protez tırnaklar jelli sistem olarak adlandırılır. En yaygın protez tırnak tekniğidir.

image description

Saç

Native Base ile Keratin Bakım

Keratin Bakım

Dişlerimizde, tırnaklarımızda bulunan keratin maddesi, saçlarımızda da bulunuyor. Keratin saçlarda az olduğunda bunun bize geri dönüşü kuru, cansız, sert ve kontrol etmesi zor saçlar oluyor. İşte bu saç sorunlarını engellemek, saçın pürüzsüz, yumuşak, parlak bir yapıya kavuşmasını sağlamak için saça keratin yüklemesi yapılıyor. Keratin bakımıyla saçlar, daha parlak ve kusursuz bir hale geliyor.

Birçok kadına göre saç kesim modelini değiştirmek köklü bir değişikliği ifade eder. Bu nedenle saçınızda uygulayacağınız yeni kesim modeline karar vermeden önce iyice araştırarak, saç kesim uzmanlarının tavsiyelerini dinlemeniz gerekir. Size en uygun ve aynı zamanda trendleri de takip eden saç kesim modellerinden gelin beraber karar verelim.

Elze Güzellik, dünya saç modası trendlerini de takip ederek, uyguladıkları modern kesimler ile müşterilerin hayatını kolaylaştırmakla kalmıyor aynı zamanda, en değerli hediye olan zamanı da müşterilerine armağan ediyor. Saç kesiminde beğendiğiniz saçtan daha önemli olan aslında hangi saçın size daha çok yakışacağıdır. Yüz şeklinize uygun bir saç kesimine sahip olmanız oldukça önemlidir.